Domů / Výstavní systémy / ACS Systém

ACS Systém

(25)

 

Úřady, ministerstva, letiště, nemocnice, banky, obchodní centra – za těmito pojmy si kromě jiného můžeme představit budovy s desítkami chodeb a stovkami dveří. Často dokonalé bludiště, v němž najít např. pana Nováka z propagačního oddělení může být úkol značně nesnadný. U soukromé firmy může být absence orientačního systému důvodem nespokojenosti zákazníka. A to nemluvíme o zákazníkovi potenciálním, který pouze potenciálním zůstane, protože Vás prostě nenašel.

Orientační systémy se snažil člověk vytvářet již odpradávna. Jednalo se zpravidla o nahodile zvolené prvky, které vedle sebe existovaly bez vnitřní logiky. Ucelené systémy jsou výdobytkem až posledních desetiletí.

Orientační systém je systém vnitřního a venkovního značení budov a komunikačních prostor. Základní a nejdůležitější funkcí orientačního systému je podat jednoznačnou informaci o daném prostoru. Musí nejen zachytit jeho vnitřní členění, ale musí též umožnit v daném prostoru optimální pohyb. V praxi to znamená, že se musíme nejenom dozvědět, kde pan Novák sedí, ale také se k němu dostat.

 

Ačkoli obecné principy konstrukce dobrého orientačního systému jsou více či méně dodržovány většinou významných výrobců, jsou mezi jednotlivými systémy z hlediska zpracovatele i koncového zákazníka výrazné rozdíly. Nejúspěšnější  systémy vynikají zejména jednoduchostí při zachování vysoké hodnoty užitkové i estetické. Dobrý orientační systém se vyznačuje zejména těmito vlastnostmi: modularitou, flexibilitou, jednoduchostí, přehledností a dobrou čitelností – a to vše při zachování vysoké estetické úrovně. Dobrý orientační systém musí dát celému prostoru jednotící ráz, na druhé straně musí dovolit jednoduše reagovat např. na personální změny - výměna jmenovky by měla být proveditelná bez použití takových nástrojů jako šroubovák a kleště. O praktickém úspěchu systému rozhoduje v neposlední řadě též jeho cenová dostupnost.

Při tvorbě značení budov je nutná velice úzká spolupráce investora a zpracovatele, protože obě strany rozhodují o konečném vyznění z hlediska funkčnosti a estetiky. Zodpovědnost za návrh by měl převzít architekt, který dokáže optimálně využít orientačního systému do architektonického řešení interiéru již v prvotní fázi. Nelze také podceňovat skutečnost, že značení podléhá celé řadě stavebních a bezpečnostních předpisů. Na druhé straně je nutno zachovat adekvátní technologické postupy a materiály.

 

Většina moderních systémů (např. firma COSIGN Belgie) je postavena na hliníkových profilech, které jsou doplněny plastovými spojkami, lištami, koncovkami apod. Hliníkové profily, které jsou výrobcem dodávány v celé řadě šířek (od 15 mm až po 300 mm) a v délkách 2,5 až 5 metrů. Užší profily bývají buď hladké, nebo zasouvací. Profily od 125 mm bývají pouze hladké. Hladké profily se polepují buď samolepicí fólií, do zásuvných se používají gravírované nebo potištěné výměnné štítky. Povrchová úprava hliníkových profilů je buď eloxovaný hliník či barevný lak. Velmi atraktivní jsou moderní odstíny metalizovaných laků. Nejžádanějším způsobem úpravy je přírodní elox a zlatá metalíza. Plastové koncovky jsou u předních výrobců z pružného nylonu v různém barevném provedení.


Vyberte podkategorie ACS Systém :
Strana 1 / 2
1
Výrobků na stranu: 16 50 100 Třetinová galerie Malé řádky
 Název Cena
Aretační svorka Aretační svorka Kód: aretacnisvork
Do 2 dnů
od 7.372 Kč bez DPH
od 8.920 Kč s DPH
Detail
Boční profil Boční profil Kód: Bocniprofil
Dodání do 2 dnů
od 5 Kč bez DPH
od 6 Kč s DPH
Detail
Curvo Koncovka Curvo Koncovka Kód: CurvoKoncovka
Dodání do 2 dnů
od 17 Kč bez DPH
od 21 Kč s DPH
Detail
Curvo krycí fólie Curvo krycí fólie Kód: Curvokrycifolie
Dodání do 2 dnů
od 170 Kč bez DPH
od 206 Kč s DPH
Detail
Curvo Profil Curvo Profil Kód: CurvoProfil
Dodání do 2 dnů
od 1.922 Kč bez DPH
od 2.326 Kč s DPH
Detail
Curvo Tabulka Curvo Tabulka Kód: CurvoTabulka
Dodání do 2 dnů
od 311 Kč bez DPH
od 376 Kč s DPH
Detail
Hladký profil Hladký profil Kód: Hladkyprofil
Dodání do 2 dnů
od 332 Kč bez DPH
od 402 Kč s DPH
Detail
Jednostranná koncovka Jednostranná koncovka Kód: Jednostrannákoncovka
Dodání do 2 dnů
od 15 Kč bez DPH
od 18 Kč s DPH
Detail
Koncovky výstrče Koncovky výstrče Kód: Koncovkyvystrce
Dodání do 2 dnů
od 2 Kč bez DPH
od 2 Kč s DPH
Detail
Krytka profilu Krytka profilu Kód: Krytkaprofilu
Dodání do 2 dnů
od 36 Kč bez DPH
od 44 Kč s DPH
Detail
Krytka profilu Krytka profilu Kód: Krytkaprofiluv
Do 2 dnů
od 113 Kč bez DPH
od 137 Kč s DPH
Detail
Oboustranná koncovka Oboustranná koncovka Kód: Oboustrannákoncovka
Dodání do 2 dnů
od 17 Kč bez DPH
od 21 Kč s DPH
Detail
Příčný profil Příčný profil Kód: Pricnyp
Dodání do 2 dnů
od 143 Kč bez DPH
od 173 Kč s DPH
Detail
Profil stojna Profil stojna Kód: Profilstojna
Do 2 dnů
od 1.070 Kč bez DPH
od 1.295 Kč s DPH
Detail
Rainbow Bočnice Rainbow Bočnice Kód: RainbowBocnice
Dodání do 2 dnů
od 50 Kč bez DPH
od 61 Kč s DPH
Detail
Rainbow profil Rainbow profil Kód: Rainbowprofil
Dodání do 2 dnů
od 1.544 Kč bez DPH
od 1.868 Kč s DPH
Detail
Strana 1 / 2
1
Výrobků na stranu: 16 50 100
 Název Cena